site stats
Happy Nannies Turkey
/image/blog-yazi1-jpg.jpg

Filipinli bakıcı adayları günümüzde çocuk, yaşlı veya hasta bakıcısı arayan birçok ailenin ilgisini çekiyor. Çocukları için İngilizce bilen yatılı bakıcı arayan ebeveynler bu konuda araştırma yapmaya başladıklarında Filipinlilerden sıklıkla ve övgüyle söz edildiğini fark ediyorlar. Yaşlı hasta bakıcısı arayanlar çalışkan, sorumluluk sahibi ve hizmet sektöründe başarılı elemanlar olarak bilinen Filipinli bakıcılar ile bağlantı kurmak istiyorlar. Ülkemizde çalışmak amacıyla Filipinlerden gelen ev personeli adaylarına yönelik talep giderek artarken size bunun sebepleri hakkında bilgi vermek istedik.

Neden Filipinli Bakıcı?

*İngilizce bilen bakıcı arayan ebeveynler tarafından aranıyor, zira ülkesinin resmi dillerinden biri olan bu dili iyi derecede konuşabiliyor. İngilizceyi öğrenmek veya geliştirmek isteyen bazı anne – babalar bunun kendileri için de bir avantaj olabileceğini düşünüyorlar.

*Yatılı olarak çalışmayı tercih ediyor. Bu durum çocuğuna gece – gündüz bakım verebilecek, gece saatlerinde dışarıya çıktıkları zaman onun yanında olacak bir bakıcı arayan ebeveynlere cazip geliyor.

*Çocuklara yaklaşım tarzıyla takdir topluyor. Onları seviyor; ilgi, şefkat ve anlayışla yaklaşıyor. Ne zaman otoriter ve kuralcı bir yetişkin, ne zaman uyumlu, neşeli, hareketli ve yaratıcı bir oyun arkadaşı olması gerektiğini biliyor.

*Sakin kişiliğiyle, kolayca paniğe kapılmama özelliğiyle olumsuz durumlarda nasıl davranması gerektiğine kısa sürede karar verebiliyor.

*Güler yüzlü, sabırlı, anlayışlı kişiliği ve iletişim becerileri sayesinde bakım verdiği çocuğun sevgisini ve güvenini kazanmakta güçlük çekmiyor.

*İşini ciddiye alıyor, sorumlu ve dikkatli bir şekilde yapıyor.

*Nazik ve uyumlu biri olduğu için çoğu zaman işverenleriyle iyi anlaşıyor. Küçük meseleleri büyütmekten, yersiz çatışmalar çıkarmaktan kaçınıyor.

*Temizliğine, genel görünümünün iyi olmasına her zaman dikkat ediyor. Bu açıdan bakım verdiği çocuk için iyi bir rol model oluşturuyor.

*Enerjik biri olduğundan yerinde duramayan küçüklerle baş etmekte, onlara aya uydurmakta zorlanmıyor. 

*Yanında çalıştığı ailenin rutinini, düzenini, kurallarını kısa sürede öğreniyor ve kendisinden beklendiği şekilde davranmaya özen gösteriyor. 

*Bazı Filipinli bakıcı adayları yaşlı bakımı, hasta bakımı, engelli bireylerin bakımı gibi konularda özel eğitim almış olabiliyorlar.

*Ev işlerine de yardımcı olabiliyor fakat işe alımdan sonra sorun yaşamamak için bu konuda önceden detaylı bir açıklama yapmanız gerekiyor. Ayrıca ücreti yükseltmeniz de söz konusu olabiliyor.