site stats
Happy Nannies Turkey
/image/yatili-bakici-mi-gunduzlu-bakici-mi-jpg.jpg

Anne-babalar iş hayatına odaklanma durumlarında ya da evin kalabalık nüfusu karşısında çocukları için bakıcı desteğine ihtiyaç duyabilirler. Bakıcı seçimi yapılmadan önce gündüzlü bakıcı mı, yatılı bakıcı mı? gerekli, net bir şekilde karar verilmelidir. Çocuklar kendilerine ait odada eşyalarının arasında huzurlu ve mutlu olurlar. Bundan dolayı bakım işleminin ev ortamında yapılması, çocuğun kendini güvende hissetmesi için önemlidir. Anlaşma yapacağınız gündüzlü veya yatılı bakıcının taleplerinize uygun kriterlere sahip olması gerekir. Dürüst, güvenilir, disiplinli, yaptığı işin bilincinde, sorumluluk sahibi, çocuklarla anlaşabilen, sıcakkanlı özelliklere sahip kişileri seçmeye özen gösterin. Ayrıca tercih ettiğiniz bakıcının güvenilir olup olmadığını da test edebilirsiniz. Bakıcının davranışlarına, ne kadar samimi olduğuna dikkat ederek çocuğunuzun duygusal bir yıpranma yaşamaması için önlem almanız daha doğrudur.

Bakıcının Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Bakıcının kurduğu iletişimin kuvvetli ve sağlıklı bir şekilde devam etmesi, çocuğun ilerleyen dönemlerdeki sosyal yaşantısında, arkadaşlık ilişkilerinde ya da arkadaş seçimlerinde önemli bir etki yaratır. Bundan dolayı yavrunuzun bakıcının yanında kendisini güvende hissetmesi önemlidir.

Bakıcı, çocuğunuzun yaşına göre gerekli eğitimleri veriyorsa, kitap okuyup öğretici aktiviteler yapıyorsa zihinsel ve fiziksel gelişime katkıda bulunduğu sonucu ortaya çıkar. Bu tür davranışların sergilenmesi de çocuğunuzun bilişsel yeteneğini olumlu yönde etkiler. Eğer yabancı dil öğreniminde yüksek beklentileriniz varsa Amerikalı yatılı bakıcı tercihini düşünebilirsiniz.